Úvodní strana » O nás

O nás

Společnost SD-Oil je exkluzivním dovozcem a distributorem významné evropské značky motorových olejů a mazadel značky RAVENOL. Společnost patří mezi distributory s celorepublikovou působností. Zboží dodává na všech úrovních distribučních kanálů specializované obchody, automobilové opravny, velkoobchody, autodopravci, výroba a servis motorových lodí, webové prodejny atd. Disponuje velkým skladovým a logistickým potenciálem pro potřeby nejnáročnějších požadavků našich partnerů.

 

 

 

O ZNAČCE RAVENOL

Společnost Ravensberger Schmierstoffvertreib GmbH založil v roce 1946 Hans Triebel ve městě Werther v německém Severním Porýní-Vestfálsku. Pod značkou prodává vysoce kvalitní maziva známá po celém světě. Produkty značky RAVENOL jsou vyvíjeny tak, aby splňovaly a převyšovaly požadavky významných automobilových výrobců. Značka RAVENOL je v současnosti zastoupena ve více než 80 zemích světa, mimo Evropu například v USA, Číně, Jižní Koreji, Malajsii, Spojených Arabských Emirátech či v Jižní Africe. Produkty RAVENOL nesou schválení OEM (Original Equipment Manufacturer) od řady výrobců vozidel, jako například Daimler, Chrysler, VW, BMW, Porsche, Volvo, ZF, MAN, Cummins a dalších.

Svým zákazníkům nabízí značka RAVENOL širokou škálu maziv a auto chemie od motorových olejů pro osobní i nákladní vozy, závodních olejů, převodových olejů pro automatické i manuální převodovky a nápravy přes maziva pro zemědělství a průmysl až po produkty pro péči o vůz, čističe a chladící kapaliny. Správnou volbu konkrétního produktu usnadňuje podrobný mazací plán na webových stránkách.

 

Motorové oleje značky RAVENOL díky technologii CleanSynto® významně omezují usazování sazí a nečistot čímž umožňují efektivnější dosažení optimálních mazacích vlastností a udržují motor déle čistý. Tím se výrazně zvyšuje efektivita motoru a jeho životnost a tím dochází ke snižování nákladů na údržbu.

RAVENOL dodává produkty ze své závodní řady do mezinárodních sérií závodů a poskytuje neustálou technickou podporu formulovým závodům včetně evropského šampionátu FIA Formule 3 jehož je RAVENOL oficiálním partnerem. RAVENOL je zároveň technickým partnerem a dodavatelem maziv do značkového poháru Audi Sport TT Cup. Blízké spojení společnosti RAVENOL s motorsportem bylo jasně vyjádřeno partnerstvím s okruhem Hockenheim-Ring, které trvá od roku 2014. První zatáčka za startovní čárou je pojmenována „RAVENOL Kurve“ a v centru tohoto okruhu závodů formule 1 stojí „RAVENOL Haus“ na jehož střeše nelze přehlédnout 13 metrů vysoký kanystr RAVENOL.

Ambasadorem a vývojovým partnerem značky RAVENOL je od roku 2016 Ralf Schumacher, hvězda Formule 1 a DTM.

Od roku 2018 je společnost RAVENOL oficiálním partnerem a dodavatelem maziv týmu Force India ve světovém poháru vozů FIA Formule 1. V mistrovství světa silničních motocyklů je RAVENOL oficiálním partnerem a dodavatelem maziv týmu Prüstel GP, za který ve třídě Moto3 závodí čeští jezdci Jakub Kornfeil a Filip Salač.

 

 

 

HISTORIE ZNAČKY RAVENOL

Společnost Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH byla založena v roce 1946 ve městě Werther se zaměřením na monográdní oleje, tuky a průmyslové čistící prostředky.

 

 

1946

 

 

1954

 

Registrace značky RAVENOL. Rozšíření sortimentu o průmyslové oleje a chladiva.

Představení multigrádních olejů. Rozšíření sortimentu výrobků pro automobilový průmysl a péči o jízdní kola.

 

1964


 

1974

Výstavba a rozšíření areálu za účelem modernizace a rozšíření výrobního areálu.

Výstavba nového skladu a administrativní budovy s navazující druhou fází výstavby v roce 1985.

 

1977

 

1985

Produktová řada rozšířena o polosyntetické a plně syntetické motorové a převodové oleje. Rozšíření distribuční sítě a první uvedení značky na trh.

 

Rozšíření mezinárodních prodejních aktivit. Opětovná modernizace výrobní oblasti.

 

1993

 

2003

Rozšíření a modernizace laboratoří. Investice do nového zařízení za účelem optimalizace výroby motorových olejů.

Schválení certifikace dle DIN EN ISO 9001: 2000. První významná aktivita v globálním motoristického sportu se závodními mazivy. První vystoupení společnosti na národních a mezinárodních veletrzích.

 

2004

 

2005

Další expanze globálního podnikání. Laboratorní certifikace podle DIN EN / IEC 17025: 2005.

Modernizace kancelářských a personálních prostor. Certifikace podle ISO / TS 16949: 2009.

 

2011

 

2012

Komplexní opětovné spuštění značky s modernizovaným logem a novým futuristickým designem a optimalizací produktu.

Rok výročí. RAVENOL slaví 70 let poskytování dynamických a inovativních produktů zákazníkům ve více než 90 zemích světa.

 

2016

 

2018

 

Partnerství s týmem BWT Racing Point F1.

Akreditace podle DIN EN ISO / IEC 17025: 2018. Rozšíření kancelářských prostor.

Nové molo pro skupinu RAVENOL v lokalitě Lubmin.

 

2020